MTSK SINAV SORUMLUSU YETİŞTİRME KURSUNUN AÇILMASI

Yazdır PDF

MTSK SINAV SORUMLUSU YETİŞTİRME KURSUNUN AÇILMASI

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 25.09.2013 tarihli duyurusunda aşağıdaki açıklamayla açılacak kursun çerçevesi paylaşılmıştır.

“Milli Eğitim Bakanlığı, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünün 26.08.2013 tarih ve 2203655 sayılı emirleri gereğince; "Direksiyon eğitimi dersi sınavı uygulama ve değerlendirme komisyonunda görev alan personelin büyük çoğunluğu daha önce 30 saatlik eğitimden geçerek "Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi" alanlardan oluşmaktadır. Yeni uygulamalarda farklı değerlendirmeler istendiğinden "Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi" olan bütün sınav sorumlularının halk eğitimi merkezlerince düzenlenecek 120 saatlik eğitimden geçirilmesi gerekmektedir. Bu kurslar, en kısa zamanda illerde ve uygun ilçelerde Valiliklerce açılacaktır. Sınavlarda sınav sorumlusu görevlendirmeleri yapılırken öncelikle 120 saatlik eğitim sonucunda belge alan kişilerin görevlendirilmesi sağlanacaktır. Sınav yapılacak il ve ilçelerde 120 saatlik kursu bitirip belge alanların sayısı yeterli olması halinde, 30 saatlik kurs sonunda belge alanlara görev verilmeyecektir." denilmektedir.

Bu nedenle, "Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi" almak isteyenlerin yetiştirilmesi amacıyla öncelikle 30 Eylül 2013 tarihinden itibaren gruplar halinde 30 saatlik "Sınav Sorumlusu Yetki Belgesi" olanlara yönelik, ardından hiç belgesi olmayanlara yönelik 120 saatlik "MTSK Sınav Sorumlusu Kursu" açılacaktır.

Söz konusu kurslara katılmak isteyenlerin 23-27 Eylül 2013 tarihleri arasında adana.meb.gov.tr adresinde belirtilen evraklarla birlikte İlimiz Seyhan İlçesi Tepebağ Lisesi Yanında Bulunan Eski Yayınevi binasına, Seyhan İlçesi Şehit Yavuz Öztürk Halk Eğitimi Merkezine veya Seyhan İlçesi Şakirpaşa Halk Eğitimi Merkezine müracaat etmeleri gerekmektedir. “

Denilmektedir.

27 Eylül 2013 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuruların yapılması istenmektedir.

120 saatlik kursun açılması olağan bir çalışma olabilir.  Ancak;

Bu kurs açılırken önceki kursları tamamlayarak MTSK sınav sorumlusu olanların yetkilerinin iptal edilmesi doğru değildir. Kazanılmış bir hak olan ve geriye dönük yıllarca bu hakkı kullanan eğitimcilere haksızlık yapılmaktadır. Mevcut hakların korunması talebimizdir.

Diğer taraftan ilgili kurs için oluşturulan komisyonun başvuru ücreti belirlemesi, bunu da 250 TL olarak belirlemesi kabul edilemez. Kaldı ki aynı kurs için Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü 75 TL, Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü 100TL fiyat belirlemiştir.

Adana Milli Eğitim Müdürlüğünce bu durumun düzeltilmesi, hizmet içi bir çalışma olan bu tür uygulamaların ve görevlerin parayla belirlenmemesi gerekir. Bu durumunda düzeltilmesi talebimizdir. 26.09.2013

Kamuran KARACA

Eğitim Sen Adana Şube Başkanı

Son Güncelleme ( Perşembe, 26 Eylül 2013 14:48 )  

 

Duyurular ve Dayanışma

Geçmiş Olsun
Pazartesi, 14 Nisan 2014

Şube disiplin kurulu üyemiz Sibel İnci BACALAN'nın eşi kalp krizi geçirmiştir. Üyemize ve eşine geçmiş olsun dileklerimizi sunar acil şifalar dileriz.

Şube Yürütme Kurulu

Sibel İNCİ BACALAN : 0505 3859832Başsağlığı
Salı, 15 Nisan 2014

Meryem Mehmet Kayhan Ortaokulunda işyeri temsilcimiz Alişen AVCI'nın Abisi vefat etmiştir. Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Şube Yürütme Kurulu

Alişen AVCI : 0507 6096498Site içi arama...

  • Arama